Święty Florian – Patron strażaków

przez | 2 maja 2011

Mimo, że w kalendarzu Dzień Strażaka przypada na 4 maja, czyli wspomnienie świętego Floriana, to strażacy z gminy Więcbork obchodzili to święto z dwudniowym wyprzedzeniem.

Przed godziną 17.00 spod remizy strażackiej w kierunku Placu Jana Pawła II wyruszyły wozy strażackie, poczty sztandarowe i władze miasta. Wszystko działo się przy asyście Orkiestry Dętej. Po przybyciu na plac przed kościołem wszyscy udali się na uroczystą Mszę święta w intencji strażaków. Mszę świętą, a także Słowo Boże wygłosił proboszcz parafii ks. Adam Kątny, współkoncelebrowali ks. Andrzej Kalita, ks. Marcin Benk oraz ks. Henryk Martin. Podczas kazania proboszcz z całego serca podziękował wszystkim strażakom, za to co robią, za ich otwartość i pomoc w każdej sytuacji. W obchodach udział wzięło siedem jednostek strażackich (OSP Więcbork, OSP Lubcza, OSP Sypniewo, OSP Suchorączek, OSP Zakrzewek, OSP Runowo Kraj., OSP Zabartowo).