Dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II

przez | 3 maja 2011

Kwadrans przed godziną 11.00 na Placu Jana Pawła II, tuż przed pomnikiem Orła Białego, pojawiły się poczty sztandarowe, włodarze oraz mieszkańcy.

Po odegraniu Mazurka Dąbrowskiego i wciągnięciu flagi państwowej na maszt, burmistrz Więcborka Paweł Toczko odsłonił tablicę upamiętniającą postać kpt. Emila Cuprysia. Później delegacje złożyły wiązanki pod pomnikiem i wszyscy udali się na mszę polową, która odbyła się na placu obok więcborskiego kościoła. Eucharystia była sprawowana jako dziękczynienie całej naszej parafii za beatyfikację Jana Pawła II. Podczas tej mszy modliliśmy się również za tych, którzy odegrali wielką rolę w tworzeniu historii Polski, bowiem wspominaliśmy obchody 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył proboszcz parafii ks. Adam Kątny,współkoncelebrowali ks. Andrzej Kalita – który wygłosił Słowo Boże, oraz ks. Marcin Benk.