18 lutego 2024

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w biurze parafialnym, za ofiary składane na tacę i wpłacone na konto parafii. Dzisiaj naszymi ofiarami, w odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, wspieramy ofiary wojny na Ukrainie.
  2. W przyszłą niedzielę – jak co roku w II Niedzielę Wielkiego Postu, zbierać będziemy ofiary na Misyjne Dzieła Pomocy Ad Gentes.
  3. Msza św. dla Wspólnoty Więcborskie Rykotki dzisiaj (w niedzielę) o godz. 14.00 , po Mszy św. spotkanie.
  4. Czwartkowy różaniec w intencji powołań prosimy, aby o 17.30 poprowadziła Róża św. Faustyny.
  5. Przypominamy, że wieczorna Msza św. od poniedziałku do piątku sprawowana jest już o godz. 18.00.
  6. Msza św. za zmarłych w styczniu: śp. Urszulę Waszak, Ewę Bieniek, Jerzego Szeffsa, Marię Jączyńską, Stanisława Górnego, Bogusława Andrysiaka, Jerzego Sikorę, Eugenię Gacek, Andrzeja Olskiego i Marię Winowiecką, zostanie odprawiona we wtorek o godz. 17.15. Msza św. zbiorowa za zmarłych w czwartek o godz. 9.00. Intencje prosimy składać w biurze parafialnym lub zakrystii.
  7. Nabożeństwa wielkopostne: w piątek droga krzyżowa dla dzieci o godzinie 17.00, dla dorosłych po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 – czyli ok. 18.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.30.
  8. Kartki do spowiedzi wielkanocnej można odbierać w biurze parafialnym.
  9. Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z naszej parafii w piątek, 22 marca. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisywania się na stronie www.edk.org.pl, gdzie należy znaleźć rejon “Więcbork”. Zachęcamy do zapoznania się z obowiązującymi zasadami. Msza św. na rozpoczęcie drogi krzyżowej odprawiona będzie w naszym kościele 20.00.
  10. Z okazji 20-lecia Diecezji Bydgoskiej w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się koncert, który poprowadzi ks. Łukasz Kucharski. W programie m. in. Msza Koronacyjna Mozarta, Ave Maria Bacha oraz Gounoda. Koncert odbędzie się w sobotę, 6 kwietnia o godz. 19.00. Bilety w cenie 30 zł można zamawiać w biurze parafialnym najpóźniej do 7 marca. Jeśli będzie wystarczająca liczba chętnych, zorganizujemy wspólny przejazd.
  11. W związku z 20-leciem Diecezji Bydgoskiej organizowane będą także wyjazdy – jednodniowe pielgrzymki autokarowe do stolic diecezji, z których powstała Diecezja Bydgoska. Stąd nazwa „Pielgrzymki do korzeni”. Jedyny koszt, jaki będzie trzeba ponieść, to koszt przejazdu. Koszty posiłku, wejścia do muzeów i zwiedzania z przewodnikiem pokrywają gospodarze miejsc. Pielgrzymki będą odbywały się w soboty w godzinach od 9.00 do 15.00 w następujących terminach – do Gniezna 20 kwietnia, do Kołobrzegu 22 czerwca i do Pelplina 28 września. Bardzo serdecznie prosimy osoby zainteresowane wyjazdem o zgłoszenie tego faktu w biurze parafialnym do 10 marca, abyśmy wiedzieli, jakie jest zainteresowanie, co pomoże w dalszej organizacji „Pielgrzymek do korzeni”, jeśli będą osoby chętne.
  1. Biskup Krzysztof Włodarczyk przekazał nam prośbę mamy Hani Krakowskiej o przekazanie 1,5 procenta podatku na leczenie jej córki, która udziela się z Zespołem Pfeiffera. Rosnący mózg dziecka nie może się swobodnie rozwijać, co może doprowadzić do utraty wzroku, słuchu, a nawet śmierci. Kosztowne leczenie odbywa się już w USA i daje Hani szanse na normalne życie. W 2024 potrzeba będzie jednak na kontynuacje leczenia milion złotych. Możemy pomóc przekazując 1,5 procent podatku na Fundację „Zdążyć z Pomocą” – cel szczegółowy 38435 KRAKOWSKA HANNA. Więcej informacji znajdziemy na ulotkach dostępnych u ministrantów przed kościołem, w zakrystii, w gablocie oraz na stronach internetowych parafii.
  2. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Przewodnika Katolickiego.
  3. Pan Bóg powołał do siebie z naszej rodziny parafialnej śp. Kazimierza Janowskiego (85 lat) z Nowego Dworu, Stanisława Wegnera (67 lat) z ul. Hallera oraz Jerzego Puzowskiego (lat 83) z Powstańców Wielkopolskich (pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00). Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
  4. W ramach nowenny do uroczystości 20-lecia diecezji, ksiądz biskup wytypował poszczególne kościoły, ustanawiając je stacjami wielkopostnego nawrócenia i zyskania szczególnych łask.   Kościoły stacyjne w Wielkim Poście są miejscem pielgrzymek indywidualnych lub grupowych i mają być otwarte przez cały dzień. Centralnym wydarzeniem modlitwy stacyjnej będzie msza święta, sprawowana o godzinie wyznaczonej przez księdza proboszcza. Ponadto będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, wziąć udział w adoracji Najświętszego Sakramentu, a także nabożeństwach wielkopostnych, by przygotować się do obchodów misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Pańskiego. W naszym dekanacie kościołami stacyjnymi zostały: Wielowicz – 23 lutego, Sępólno Krajeńskie – 26 lutego, Lutowo – 8 marca, Sypniewo – 12 marca i Pęperzyn – 24 marca.