Pierwsza rocznica katastrofy smoleńskiej

przez | 10 kwietnia 2011

Dnia 10 kwietnia w Więcborku przy pomniku Orła Białego odbyły się uroczystości w pierwszą rocznicę katastrofy smoleńskiej. Dla upamiętnienia wydarzeń sprzed roku mieszkańcy i władze gminy Więcbork w hołdzie prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu oraz pozostałym ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem ufundowali tablicę, która będzie przypominać tamtą tragedię młodszym pokoleniom.

Podczas wykonywania hymnu narodowego przez Orkiestrę Dętą w Więcborku, na maszt została wciągnięta flaga, a następnie przedstawiciele więcborskich instytucji złożyli symboliczne wiązanki kwiatów.Po uroczystościach na Placu Jana Pawła II, poczty sztandarowe, włodarze oraz mieszkańcy udali się do w kościoła na uroczystą mszę świętą odprawioną w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Mszy świetej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Andrzej Kalita, współkoncelebrowali ks. Prałat Franciszek Gabor oraz ks. Marcin Benk.