Uroczysta Msza Św. z okazji święta Niepodległości Ojczyzny

przez | 11 listopada 2016

Narodowe Święto Niepodległości jest to święto upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Na 123 lata Polska została wymazana z mapy Europy, licząc od momentu ostatniego rozbioru dokonanego przez Austrię, Prusy i Rosję.

Święto to – obchodzone 11 listopada każdego roku – zostało ustanowione w ostatnich latach II RP tuż przez rozpoczęciem II wojny światowej. Do kalendarza powróciło w 1989 r. Jest to dzień wolny od pracy. //żródło: Kalendarzswiat.pl//

W naszym Kościele została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Licznie przybyli parafianie, przedstawiciele władz, poczty sztandarowe podkreślały, jak ważne jest to święto dla każdego Polaka. Po Mszy Świętej chór parafialny odśpiewał pieśni narodowe.

Krótka fotorelacja poniżej.