Noc Świętych – 31 października 2023

przez | 2 listopada 2023

Tradycyjnie – w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych, Zespół Effatha zaprosił P arafian do wspólnej modlitwy podczas Nocy Świętych. To wtorkowe czuwanie przed Jezusem Eucharystycznym poruszało tajemnicę świętości. Spojrzeliśmy na sylwetki i historie życia dwóch osób – nieco dawniejszą oraz współczesną – które ukazywały, że dążenie do świętości to wybory naszego codziennego życia: w rodzinie, w pracy, w szkole, na uniwersytecie, w kolejce do sklepu… Każdy, kto miał takie pragnienie, otrzymał indywidualne błogosławieństwo eucharystyczne. Naszej wieczornej refleksji towarzyszyły relikwie św. Jana Pawła II, św. Franciszka z Asyżu oraz
św. Antoniego. Wigilię Wszystkich Świętych w więcborskiej parafii zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim i modlitwą do Maryi, Królowej Wszystkich Świętych. Tegoroczna Noc Świętych była zaproszeniem do autentycznego spotkania z Bogiem, który powołuje do świętości każdego z nas.

Dziękujemy wszystkim za obecność! 🙂