renowacja ołtarza – św.Michał Archanioł

przez | 14 grudnia 2012

św. Michał Archanioł na zwieńczeniu ołtarza

Michał jest Archaniołem, którego wierni przyzywają w walce przeciw siłom zła. Historycznie jest obrońcą zarówno Izraela, jak i Kościoła Katolickiego. Archanioł Michał jest ognistym wojownikiem, Księciem Niebiańskiej Armii, która walczy w imię sprawiedliwości i prawa.

Jest obecny jako rzeźba w zwieńczeniu ołtarza w naszym kościele na górze pod Okiem Bożym. Zobaczysz go tylko  w oddali. My przedstawiamy tą postać z fotografii zrobionej przed montażem. Zwróć uwagę na postać szatana – zła, przedstawionego jako “gada”  i z owijającym go biblijnym wężem (koło głowy gada ). Rzeźba ta to wspaniały XVIII unikatowy zabytek sztuki sakralnej znajdujący się w naszej świątyni. Rzeźba ta w trakcie obecnej konserwacji została przywrócona do swoich pierwotnych kolorów, jak zresztą cały ołtarz.

Kategoria: Bez kategorii