Przyjmowanie komunii świętej na rękę

przez | 25 kwietnia 2020

Zgodnie z komunikatem Rady Stałej Episkopatu Polski, w czasie panowania epidemii koronawirusa zaleca się (choć nie zobowiązuje) wiernych do przyjmowania Komunii Świętej na dłonie. Każdy, kto będzie przyjmował Najświętszą Hostię na dłoń, powinien pamiętać o odpowiedniej postawie i ułożeniu rąk. Komunię św. należy przyjmować w postawie stojącej na lewą dłoń, podtrzymywaną przez prawą, tak ułożone ręce wyciągnąć należy przed siebie mniej więcej na wysokość swojej klatki piersiowej, a następnie stojąc przed kapłanem prawą ręką włożyć hostię do ust; w żadnym wypadku nie wolno odchodzić z hostią na dłoni od ołtarza. Osoby, które przyjmują komunię św. na rękę powinny podejść w pierwszej kolejności, przed osobami przyjmującymi do ust.