Boże Ciało w czasie pandemii

przez | 11 czerwca 2020

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Ze względu na zalecenia Biskupa Diecezjalnego związane z trwającą pandemią nie odbyła się procesja eucharystyczna ulicami Więcborka. Po każdej Mszy św. odprawiliśmy krótką procesję eucharystyczną dookoła naszej świątyni, którą zakończyliśmy uroczystym błogosławieństwem przy ołtarzu w kościele. Msze św. zostały odprawione według porządku niedzielnego. Dzieci I komunijne oraz dziewczynki sypały kwiatki. Poniżej krótka fotorelacja. 

W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne odprawiać będziemy każdego dnia w łączności z nabożeństwem czerwcowym. Zapraszamy do udziału w procesjach każdego dnia oktawy dzieci pierwszo komunijne i dziewczynki chętne do sypania kwiatków. W kruchcie wystawiony jest kosz na płatki kwiatów. Bardzo prosimy o udekorowanie okien naszych domów, mimo tego, że procesje odbywać się będą tylko przy kościele.