Zmarł ksiądz Henryk Martin

przez | 18 kwietnia 2024

Dzisiaj, 18 kwietnia 2024 roku nad ranem, zmarł ksiądz Henryk Martin. Miał 83 lata. Pochodził z naszej parafii i tu spędził, będąc już na emeryturze, kilkanaście ostatnich lat swego życia. Sprawował Eucharystię, głosił Słowo Boże, posługiwał w konfesjonale. Zawsze można było na niego liczyć. Dziękujemy mu za posługę, za obecność pośród nas. Polecamy go teraz Bożemu miłosierdziu. Msza Święta pogrzebowa sprawowana będzie w naszym kościele pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny we wtorek, 23 kwietnia 2024 roku, o godz. 11.30. Ciało zmarłego kapłana zostanie złożone na cmentarzu w Więcborku. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy. Różaniec w intencji śp. ks. Henryka w Kaplicy Sióstr Franciszkanek od piątku 19 kwietnia do poniedziałku, 22 kwietnia o godz. 18.15 oraz w dniu pogrzebu w kościele przed Mszą św.