Więcborskie Rykotki na Jasnej Górze!

przez | 24 maja 2023

Wczesnym rankiem, w sobotę, 20.05.2023 r., wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak prowadzący do naszej ukochanej Mamy na Jasna Góra, aby tam wraz z innymi wspólnotami świętować 45 lat obecności ruchu Wiara i Światło w Polsce.

Nasze jubileuszowe spotkanie rozpoczęliśmy od uroczystej mszy świętej w kaplicy cudownego obrazu. Po jej zakończeniu przeszliśmy do auli św. Jana Pawła II, gdzie podczas świętowania mogliśmy poznać wspólnoty z prowincji południowej i naszej – północnej. Była to okazja do zaciśnięcia więzi między wspólnotami, wymiany doświadczeń i radości z bycia ze sobą.

Nie zapomnieliśmy też o naszej duszy spotykając się z Panem Jezusem na adoracji i w sakramencie pokuty i pojednania. Oczywiście nie zabrakło udziału w Apelu Jasnogórskim, w którym powierzyliśmy Matce Bożej sprawy naszej wspólnoty, naszych parafii, a także naszych przyjaciół i sympatyków.

Następnego dnia po porannej mszy świętej, wykorzystując ostatnie chwile u stóp Matki Bożej, spędziliśmy miłe chwile w gronie zaprzyjaźnionych wspólnot, zajadając się pysznymi kremówkami. Napełnieni duchowo wyruszyliśmy do domu.

W ten sposób skończył się ten wyjątkowy czas świętowania naszego jubileuszu wraz z naszą Mamą i innymi wspólnotami.