VIII Marsz dla Życia i Rodziny

przez | 2 czerwca 2019

Drodzy Diecezjanie!

Już za tydzień 9 czerwca przejdzie ulicami naszego Miasta VIII Marsz dla Życia i Rodziny, który zakończy się przy bazylice Św. Wincentego a Paulo. Nasze świętowanie rozpoczniemy od Mszy św. sprawowanej w bydgoskiej katedrze u stóp Matki Bożej Pięknej Miłości o godz. 12.30. Główną intencją będzie modlitwa w obronie życia i wartości rodzinnych. Podobnie jak w ubiegłym roku podczas Eucharystii, będzie można podjąć piękne dzieło – duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone.

 Od ośmiu już lat to wydarzenie stało się dla nas wszystkich niezwykłym czasem dawania świadectwa i potwierdzaniem swojego przywiązania do wartości rodzinnych.  Uświadamiamy sobie dziś może jeszcze bardziej niż kiedykolwiek, że rodzina musi bronić swojej tożsamości, ochraniać swoich członków przed zagrożeniami, które w wielu przestrzeniach życia człowieka stawia dziś współczesny świat.  Swoją obecnością na marszu ulicami Bydgoszczy wyrażamy radość z życia i pochwałę rodziny. Taka intencja może tylko łączyć nas ponad innymi podziałami, które stawia nam codzienne życie. Marsz dla życia i rodziny jest radosną manifestacją przywiązania do podstawowych wartości, do życia od poczęcia do naturalnej śmierci i rodziny, jako naturalnego środowiska praktykowania miłości małżeńskiej, przyjmowania na świat i wychowania dzieci.

Jako osoby wierzące odczuwamy jeszcze większą mobilizację i zaangażowanie by zaświadczyć o pięknie i wartości życia, o sile rodziny. Niech nasze spotkanie będzie swoistą odpowiedzią na inne bulwersujące marsze, które mają miejsce w naszym kraju i mieście Drodzy Diecezjanie.

            Już dziś oddaję Was wszystkich pod opiekę naszej Matki Pięknej Miłości, która w wyjątkowy, pełen macierzyńskiej troski sposób otacza nas swoją opieką i uczy pięknej miłości to otwartej na życie, którym w szczególny sposób obdarza nas Jej Syn, a nasz Pan Jezus Chrystus.                                                               

 

                                                                         Z serca Wam wszystkim błogosławię

                                                                                          bp Jan Tyrawa

                                                                                        Biskup Bydgoski