VII Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny

przez | 28 maja 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w marszu, który odbędzie się w dniu 10 czerwca 2018 r.

Wpisujemy się w ogólnopolską datę Marszów i przyjmujemy hasło, które zostało wybrane podczas spotkania podsumowującego zeszłoroczne Marsze dla Życia i Rodziny. Wybrane hasło brzmi:

Polska rodziną silna!

  • 12:30 – Msza Św. w Kościele Św. Andrzeja Boboli z możliwością podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego
  • 14:00 – start marszu >>> Plac Kościeleckich – Kościół Ojców Jezuitów. Pochód przejdzie ulicami: Grodzką, Mostową, Focha, Gdańską, Al. Mickiewicza, Al. Ossolińskich, Szymanowskiego  do bazyliki św. Wincentego a’Paulo.
  • ok.15:00 – zakończenie marszu piknikiem rodzinnym na placu wokół bazyliki św. Wincentego a’Paulo.

 

Rok 2018 to rok ważnych rocznic i wydarzeń: 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, 40. rocznica wyboru św. Jana Pawła II, 50. rocznica wydania encykliki „Humanae Vitae”.

Wychodzimy na ulice polskich miast, aby pod hasłem „Polska rodziną silna!” wyrazić wdzięczność Bogu za wolność i niepodległość, za każde ludzkie życie i każdą rodzinę. Pragniemy dziękować naszym przodkom za przechowanie dziedzictwa wiary i wszystkiego, co stanowi o naszej tożsamości. Chcemy jednocześnie wyrazić wobec władz publicznych oczekiwanie budowania przyszłości Polski na wartościach przechowywanych i chronionych przez poprzednie pokolenia Polaków – wiary i szacunku do życia ludzkiego w każdej fazie jego rozwoju, wartości małżeństwa kobiety i mężczyzny, rodzicielstwa oraz jak najlepszego wychowania młodego pokolenia.
Hasło tegorocznego marszu „Polska rodziną silna!” podkreśla zasadniczą rolę rodzin  w budowaniu przyszłości Ojczyzny. Aby to zadanie mogło być przez rodziny realizowane, potrzeba zrozumienia i wszelkiej pomocy ze strony władz publicznych, instytucji kultury, edukacji, mediów i Kościoła.

Na marsz zaproszeni są wszyscy, dla których ważne są wartości rodzinne i szacunek dla życia każdej osoby ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci. Zarówno marsz jak  i piknik będzie okazją do świętowania i integracji bydgoskich rodzin. Organizatorami Bydgoskiego Marszu dla Życia są wspólnoty katolickie oraz Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy.

Szczegóły: http://www.bydgoskimarszdlazycia.siler.pl/