dożynki powiatowe, gminne, parafialne 2013

przez | 7 września 2013

Kazanie wygłoszone przez ks. prałata Adama Kątnego podczas uroczystej mszy dożynkowej odprawionej na polach wsi Suchorączek 7 września 2013 roku. doz13

   “…Naród  jeśli chce utrzymać swój byt narodowy i państwowy, swą niezależność i wolność musi być związany z ziemią. Tak jak trawy trzymają lotne piaski, aby ich burze nie przewiały, tak naród polski musi się trzymać całą duszą i całym sercem ziemi …– cytat z kazania – odsłuchaj całe poniżej…

 

[jwplayer player=”1″ mediaid=”4273″]

Msza dożynkowa została odprawiona przez ks. prałata A. Kątnego i ks. F.Kurowskiego. Uczestniczący w mszy: pani poseł Iwona Kozłowska, radny SW Marek Witkowski, radni powiatów i gmin , starostowie, burmistrzowie , wójt, przedstawiciele służb podległych, no i najważniejsi rolnicy z terenu powiatu sępoleńskiego.