Zapraszamy na majowe!

przez | 16 maja 2019

Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. W tym miesiącu przyroda budzi się z zimowego snu do życia. Maj to miesiąc świeżych kwiatów i śpiewu ptaków. Wszystko w nim wiosenne, umajone, pachnące, czyste. Ten właśnie wiosenny miesiąc jest poświęcony Matce Bożej. W godzinach wieczornych wierni gromadzą się w kościołach, przy kapliczkach przydrożnych i krzyżach na nabożeństwa majowe. Wezwaniami litanijnymi i pieśniami maryjnymi chwalą Niepokalaną Matkę Chrystusa. Tak oto leci głos echem od kapliczki do kapliczki, od krzyża do krzyża i razem z wonią kwiatów leci aż do nieba. W ten sposób wszystko “co czuje i co żyje, sławi Maryję”.// źródło: https://www.niedziela.pl/artykul/2207/nd/Nabozenstwo-majowe/

Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, zarówno w kościele, jak  i przy krzyżach i kapliczkach. W Więcborku zapraszamy do 2 takich miejsc codziennie o godz. 18:00:

1. Skrzyżowanie na Nowy Dwór i Witunię – krzyż i kapliczka Matki Boskiej z żywym strumykiem – uroczystość ubogaca muzyka na instrumentach dętych p.Urbaniaka, litanię czyta dzielny Dorian bez względu na to czy pada deszcz czy świeci słońce (dziękujemy!)

2. Kapliczka Matki Boskiej na osiedlu “Plebanka”.

W kościele nabożeństwo majowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych odprawiamy w niedzielę o godz. 16.30, w pozostałe dni po wieczornej Mszy św.

Jeżeli znasz inne miejsca to daj nam o tym znać – dopiszemy do listy.