XXIX Krajeńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

przez | 7 sierpnia 2012

FOTKI z PIELGRZYMKI

Zdjęcia : Monika Czyżak, Monika Mika i Robert  Woźny

W pielgrzymce uczestniczyło 39 pątników z Krajny. Pielgrzymowaliśmy pod hasłem “KOŚCIÓŁ NASZYM DOMEM”. Pogoda była słoneczna , upalna, tylko  dwa dni padał deszcz. Na trasie codziennie stykaliśmy się z niezwykłymi przejawami ludzkiej życzliwości i dobroci. Gospodarze, którzy przyjmowali nas do swoich domów na  posiłki i noclegi byli bardzo gościnni. Do siebie  zwracaliśmy się : bracie , siostro co sprzyjało  tworzeniu wyjątkowej, rodzinnej atmosfery. Pomimo wielu pęcherzy na stopach, bólu nóg , udało nam się dotrzeć na Jasną Górę i zanieść nasze intencje przed Obraz Matki Boskiej  Częstochowskiej ( tekst Dariusz Ledworowski) .

 
TRASA PIELGRZYMKI
 Sępólno-Koronowo – Fordon-Toruń-Koneck-Paniewo -Poddębno- Sobótka – Dąbrówka
– Podlężyce -Szczerców-Ważne Młyny-Kiedrzyń – Częstochowa