Występ zespołu Góralska Hora

przez | 3 sierpnia 2014

Jan Paweł II, kiedy rozpoczynał swój pontyfikat, prosił nas wszystkich: „Pamiętajcie o mnie w modlitwie na Jasnej Górze i wszędzie”. Kiedy zaś czuł, że powoli odchodzi do domu Ojca i kończy się jego wspaniały pontyfikat, dopowiedział: „Pamiętajcie o mnie w modlitwie za życia i po mojej śmierci”

Byliśmy z Tobą w dniu pontyfikatu, na spotkaniach z tobą podczas pielgrzymek w tym tych najbliżej w Bydgoszczy i w Pelplinie , 19 grudnia 1999 roku gdy   uznaniu nieocenionych zasług Ojca Świętego Jana Pawła II dla Państwa i Narodu Polskiego, Rada Miejska w Więcborku postanowiła nadać jego świątobliwości tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Więcbork, i w wieczór pamięci tu na placu nazwanym Twoim imieniem, gdy odszedłeś do domu Pana, jesteśmy i pamiętamy i dzisiaj w tym miejscu w naszej świątyni by być z Tobą z modlitwą –  pieśnią.