Wieczysta profesja ślubów zakonnych

przez | 29 czerwca 2020

Dzień 27 czerwca 2020 r. stał się radosnym dniem dla całej polskiej prowincji Franciszkanek. Podczas uroczystej, koncelebrowanej mszy św. pod przewodnictwem J.E. Biskupa pelplińskiego, ks. Ryszarda Kasyny odbyła się profesja wieczysta ślubów zakonnych dwóch sióstr franciszkanek.

Siostry Józefina (pracuję w Domu Seniora) i s.Klara (była w naszej parafii zakrystianką) złożyły śluby wieczyste na ręce przełożonej prowincjalnej S. Mirony Turzyńskiej.  Moment ślubów wieczystych poprzedza kilkuletnia formacja nowicjatu, postulatu i junioratu, która przygotowuje siostry do decyzji poświęcenia się na wyłączną służbę Chrystusowi. Uroczystość ślubów wieczystych to wielkie święto we wspólnocie zakonnej. Dlatego wiele sióstr z różnych wspólnot Polski przyjechało na tę uroczystość. Wielką radością była obecność rodziców i najbliższych krewnych i przyjaciół. Niech to wydarzenie będzie umocnieniem wiary dla wszystkich uczestników tej uroczystości zakonnej, jak również tych, do których siostry zostały posłane.Z naszej parafii w uroczystości uczestniczyli m.in. ks. proboszcz Adam Andrzejczak, klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy oraz siostry franciszkanki z więcborskiego klasztorku.

Zgodnie z posłaniem przełożonych swą posługę będą pełnić w domach zakonnych w Więcborku i Darłowie.

(tekst i foto: https://www.siostryzorlika.pl/)