Tydzień kultury chrześcijańskiej

przez | 10 listopada 2018

Już 11 listopada rusza Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. To cykl imprez o charakterze patriotycznym i religijnym, adresowanych do wszystkich grup wiekowych. Wydarzenia odbywać się będą w różnych miejscowościach, nie tylko w Gminie Sępólno Krajeńskie, ale także w całym powiecie sępoleńskim.

Wszystko zainauguruje uroczysta Msza Święta, która zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Sępólnie Krajeńskim 11 listopada o godzinie 10.00. Tego dnia msze i okolicznościowe koncerty odbędą się również w innych miejscowościach powiatu sępoleńskiego. W poniedziałek 12 listopada o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej w Sępólnie Krajeńskim odbędzie się spotkanie z Mariuszem Drapikowskim, wybitnym twórcą sztuki sakralnej. We wtorek 13 listopada również w bibliotece, pod hasłem „Kto ty jesteś? Jaki znak twój?” –  odbędą się zajęcia dydaktyczne dla dzieci.

„Staramy się aby były to imprezy o charakterze moralnym, patriotycznym i niosły ze sobą pierwiastek wiary i miłości do Ojczyzny”  – mówi Lech Szumigaj, współorganizator wydarzeń.

Środa (14.11) to wernisaż wystawy fotograficznej, a czwartek (15.11) to zajęcia literacko – plastyczne. Na piątek (16.11) zaplanowano między innymi Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej. Sobota (17.11) to tematyczne spotkania w dziesięciu miejscowościach Gminy Sępólno Krajeńskie. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej zakończą wydarzenia, które w niedzielę (18.11), odbędą się w Sępólnie Krajeńskim, Lutowie, Wałdowie, Kawlach, Wiśniewce, Więcborku i Kamieniu Krajeńskim. Szczegółowy harmonogram prelekcji, konkursów i wystaw znajduje się między innymi na stronie internetowej: https://www.gmina-sepolno.pl/

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej organizowany jest już po raz dwudziesty. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie otwarty.