Spotkanie z prof.Krystyną Pawłowicz

przez | 16 listopada 2013

pawlowicz

Spotkanie z prof.Krystyną Pawłowicz w  MGOK Więcbork 16.11.2013 w ramach  XV Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej

nagranie ze spotkania T1  (za zgodą pani prof. Pawłowicz)

T1

[jwplayer player=”1″ mediaid=”4502″]

ŻYCIORYS

W 1976 ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W drugiej połowie lat 70 została pracownikiem naukowym Instytutu Nauk Administracyjno – Prawnych na tym wydziale. W 1979 ukończyła aplikację sędziowską. Uzyskała stopień doktora nauk prawnych, a w 2005 habilitowała się na podstawie rozprawy zatytułowanej Przedsiębiorca wobec Najwyższej Izby Kontroli. Studium publicznoprawne.

W latach 2007–2011 była zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Warszawskiego, zaś w latach 2011–2012 na stanowisku profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz kierownika Katedry Publicznego Prawa Gospodarczego na Wydziale Prawa i Administracji tej uczelni. Jest wykładowcą w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce.

Brała udział w rozmowach Okrągłego Stołu po stronie solidarnościowej, jest współautorką ustawy o zgromadzeniach z 1990. W okresie rządu Jana Olszewskiego pracowała w Biurze Prasowym Rządu. 14 listopada 2007 Sejm wybrał ją na stanowisko członka Trybunału Stanu. Rekomendującym klubem parlamentarnym było Prawo i Sprawiedliwość.

W 2008 zakwestionowała zgodność traktatu lizbońskiego z RP. W 2009 weszła w skład rady nadzorczej Telewizji Polskiej.

W wyborach parlamentarnych w 2011 była bezpartyjną kandydatką i liderem listy PiS do Sejmu w okręgu siedleckim. Uzyskała mandat poselski, otrzymując 20 681 głosów. Została przedstawicielką Sejmu VII kadencji w Krajowej Radzie Sądownictwa.

Publikuje m.in. w Naszym Dzienniku i „Rzeczach Wspólnych”, jest także publicystką Radia Maryja.