S.M.Angela z Pawłodaru

przez | 14 kwietnia 2013

Od 1925 roku istnieje klasztor  Sióstr Klarysek od Wiecznej Adoracji w Bydgoszczy. Z niego w 2009 roku 4 siostry wyjechały do Kazachstanu,do S.M.AngelaPawłodaru. Wprojekt_pawlodar Kazachstanie na miarę naszych możliwości kontynuujemy nasze życie kontemplacyjne, poświęcone wieczystej adoracji Jezusa w Eucharystii. Po przyjeździe zamieszkałyśmy w domku, który do tej pory jest naszym tymczasowym klasztorem. Mamy tu kaplicę, gdzie każdego dnia odbywa się adoracja. Zdarza się, że przychodzą na nią także świeccy, ponieważ nie mamy jeszcze klauzury. Od samego początku planowałyśmy wybudowanie klasztoru z kaplicą publiczną dostępną dla wiernych. Budowa rozpoczęła się w 2011 roku. Prowadzimy ją przede wszystkim dzięki pieniądzom zebranym przed polskimi kościołami i przesyłanym na nasze konto. Są to niewielkie ofiary, ale skrzętnie, z sercem zbierane. Pan Bóg czyni cuda – budowa powoli postępuje. Siostra Angela przebywała 14 kwietnia w Więcborku, gdzie na mszy świętej zachęcała do datków na rzecz budowy klasztoru w Pawłodarze (Kazachstan)

Kategoria: Bez kategorii