Pierwszy Obóz Rekolekcyjny

przez | 22 lipca 2014

Czas wakacji to czas wypoczynku, radości, zabawy ale również czas na lepsze poznanie Pana Boga. Przekonali się o tym nasi ministranci, którzy pod opieką swojego opiekuna ks. Marcina w dniach od 11do 15 lipca wyjechali na pierwszy Obóz Rekolekcyjny, który odbył się w Harcerskim Ośrodku Wypoczynkowym w Smerzynie.
Podczas Obozu ministranci zgłębiali tajniki swej służby przy ołtarzy Pana Jezusa, rozważali słowo Boże podczas spotkań Kręgu Biblijnego, brali udział w specjalnych nabożeństwach oraz w celebracji Eucharystycznej, która stanowiła centrum każdego naszego dnia. Ale to nie wszystko. Skoro wakacje to i zabawa oraz wypoczynek. Dlatego nie zabrakło wspólnych gier zespołowych w piłkę nożną, siatkówkę oraz kolanko. Mile spędziliśmy czas podczas zabawy w podchody wycieczki do Lubostronia oraz wspólnych wyjść nad jezioro. Zwieńczeniem wyjazdu były wspólne pląsy i zabawy podczas ogniska razem z harcerzami, którzy również przeżywali swój obóz.