25 lipca 2021

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w biurze parafialnym, składane na tacę oraz wpłacane na konto parafii.

2. Poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców podróżujących – dzisiaj (w niedzielę) po Mszy św. sprawowanej o godz. 12.15. Złożone ofiary zasilą Fundację MIVA Polska, która zakupuje środki transportu dla misjonarzy.

3. Czwartkowy różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych oraz z prośbą o wybór dobrego biskupa dla naszej diecezji prosimy, aby poprowadził Parafialny Zespół Caritas.

4. Już w przyszły poniedziałek, 2 sierpnia, pielgrzymi z grupy kościerskiej, idący na Jasną Górę, będą przechodzili przez Więcbork. Zatrzymają się na obiad około godziny 12.00. Organizatorzy przewidują, że grupa liczyć będzie od 100 do 120 pielgrzymów. Do tej pory zgłosiły się osoby gotowe ugościć 50 pielgrzymów. Bardzo serdecznie prosimy osoby, które chciałyby jeszcze przyjąć pielgrzymów do siebie o zgłaszanie się w biurze parafialnym. Wcześniej, około godz. 10.00 pielgrzymi tradycyjnie zatrzymają się na postój w Zbożu.

5. W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w Europie oraz wzrostem zakażeń koronawirusem w wielu krajach, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii czy Francji, służby medyczne informują, że również w Polsce, po krótkotrwałej stabilizacji, zaczniemy notować wzrosty zakażeń, spowodowane szybkim rozprzestrzenianiem się wariantu Delta, który w naszej ojczyźnie odpowiada już za ponad 50 procent zakażeń. Mając na uwadze życie i zdrowie Polaków, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Abp. Stanisław Gądecki zwraca się do nas wszystkich z apelem o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii, oraz prosi niezaszczepionych, by pamiętali o tym, że szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i dają możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw. Jak informują służby medyczne, w Polsce, po pełnym zaszczepieniu, zakaziło się jedynie 0,6 procent osób, co świadczy o bardzo wysokiej skuteczności tej formy walki z koronawirusem. Dzięki wytrwałej modlitwie i roztropnej postawie wszystkich Polaków możemy uniknąć wielu ludzkich dramatów. W Więcborku już po raz drugi uruchomiony będzie mobilny punkt szczepień. Tym razem na targowisku miejskim w najbliższy czwartek od godz. 8.00 do 12.00. Będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. Będzie też można zarejestrować dzieci w wieku od 12 roku życia oraz dorosłych na szczepienie szczepionką firmy Phizer. Dodatkowo adresy i telefony do stałych punków szczepień znajdziemy na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Dla niepełnosprawnych oraz seniorów istnieje także możliwość zaszczepienia się w domu lub skorzystania z bezpłatnego transportu. Ulotki wyłożone są też za ławkami w naszym kościele.