15 maja 2022

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w tym tygodniu złożyli ofiary w biurze parafialnym. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wpłacone na konto parafii.
  2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w niedziele o godz. 16.30.
  3. Msza św. dla Wspólnoty Więcborskie Rykotki dzisiaj o godzinie 14.00. Zapraszamy przyjaciół i sympatyków.
  4. Czwartkowy różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych oraz misyjnych prosimy, by poprowadziła Róża MB Szkaplerznej.
  5. W sobotę o godz. 12.00 oraz w niedzielę o godzinie 12.15 kolejne dwie grupy dzieci przystąpią do I komunii św. Spowiedź dla dzieci, ich rodziców i rodzeństwa odbędzie się w piątek dla IIIa z SP2 o 16.30, dla IIIb z SP2 o 17.00. Rodziców prosimy o pomoc w przeprowadzeniu rachunku sumienia i dobrym przeżyciu sakramentu pokuty.
  6. Msza św. z okazji rocznicy I komunii św. w niedzielę, 29 maja o godz. 12.15.
  7. Spotkania dla bierzmowanych odbędą we wtorek, 24 maja. Dla klasy VII o godz. 17.00 a dla klasy VIII o godzinie 19.00.
  8. W przyszłym tygodniu przypadają Dni Krzyżowe – dni modlitw o urodzaje. Ze względu na dwuletnią przerwę spowodowaną pandemią, już teraz pragniemy zaprosić do licznego udziału. Będziemy modlić się w intencji głodujących i o błogosławieństwo dla rolników. Wobec trwającej wojny na Ukrainie i zapowiadanym zagrożeniu niedoborem żywności w wielu krajach afrykańskich zapraszamy do udziału w procesjach błagalnych i Mszach św. W poniedziałek 23 maja w Zakrzewku o 19.00 procesja od krzyża do Remizy i tam Msza św., we wtorek 24 maja w Dalkowie o godz. 19.00 procesja od początku wioski do krzyża do pp. Borowicz i tam Msza św. W środę 25 maja rano – o godz. 6.00 wyruszymy z kościoła parafialnego na stary cmentarz i tam Msza św. W środę wieczorem o godz. 19.00 w Suchorączku procesja od krzyża do p. Sołtysa i tam Msza św.
  9. Planowana na ubiegły rok pielgrzymka do Stanów Zjednoczonych odbędzie się w tym roku w terminie od 14 do 26 września. Są jeszcze wolne miejsca. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii, w gablocie ogłoszeń oraz biurze parafialnym.
  10. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy czeka nas cykl koncertów i prezentacji „Spotkania z muzyką”. Pierwsza z tego cyklu prezentacja odbędzie się w naszym kościele w przyszłą sobotę, 28 maja o godz. 18.00. Na organach zagra pan Karol Szmidt, słowo o muzyce powie ks. Łukasz Kucharski. Więcej informacji znajdziemy na plakatach i na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy.
  11. Zachęcamy do lektury nowego numeru Przewodnika Katolickiego.
  12. Pan Bóg powołał do siebie z naszej rodziny parafialnej śp. Edmunda Fedder z BoWiD-u, Genowefę Mrowiec z Domu Seniora i Marię Olejniczak z Zakrzewka. Jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.