10 listopada 2019

XXXII Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w biurze parafialnym, za ofiary składane dzisiaj na tacę.

2. Dzisiaj rozpoczyna się w naszym powiecie XXI Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, którego mottem są słowa „Wstańcie, chodźmy”. Msza św. inaugurująca Tydzień Kultury zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 17.00. Po Mszy św. koncert zespołu Kwadrans z Bydgoszczy.

3. Program Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej dostępny jest w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej. Zapraszamy do zapoznania się i skorzystania z bardzo bogatej oferty kulturalnej. W sposób szczególny zapraszamy na wykład p. Grażyny Szabelskiej, wykładowcy akademickiego w Bydgoszczy, na temat zagrożeń rodziny i wychowania we współczesnym świecie – we wtorek o godz. 18.30 w Centrum Aktywności Seniora, oraz „Muzyka liturgiczna w myśli ostatnich papieży” przygotowany przez ks. Łukasza – w środę o godz. 18.00 w Sali Lustrzanej MGOK w Więcborku, a także wykład „Niech zstąpi Duch Twój…” – refleksja w 40. rocznicę Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski” – przygotowany przez ks. Macieja – także w Sali Lustrzanej MGOK w Więcborku w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy też na koncert Chóru Lutnia w sobotę, 16 listopada o 18.00 w Ośrodku Kultury w Więcborku.

4. Przeżywamy dzisiaj XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszymi ofiarami złożonymi do skarbonki znajdującej się za ławkami wspieramy chrześcijan w Sudanie Południowym.

5. Burmistrz Więcborka zaprasza jutro (poniedziałek) na obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada. Przemarsz pocztów sztandarowych sprzed Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 10.20. Uroczyste złożenie kwiatów przed Pomnikiem Orła Białego na Placu Jana Pawła II, a następnie o godz. 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny. W uroczystości oprócz oficjalnych delegacji i pocztów sztandarowych udział wezmą również żołnierze z Garnizonu Bydgoszcz.

6. Msza św. za zmarłych w październiku zostanie odprawiona we wtorek o godz. 16.15. Msza św. zbiorowa za zmarłych w czwartek o godz. 9.00.

7. Kandydatów z pierwszej klasy szkoły ponadpodstawowej, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Msze Świętą i spotkanie formacyjne we wtorek na godz. 17.00.

8. Grupa modlitewna św. Jana zaprasza na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu w środę, 13 listopada po Mszy św. o godz. 17.00.

9. Czwartkowy Różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych prosimy, aby poprowadziła Róża św. Faustyny.

10. Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę 17 listopada po Mszy św. o godz. 12.15. Zmianie natomiast uległ termin spotkania rodziców tych dzieci. Zamiast najbliższej środy, spotkanie odbędzie się w środę, 20 listopada po Mszy św. o godz. 17.00.

11. Przypominamy, że Msza św. wieczorna aż do rozpoczęcia Wielkiego Postu odprawiana będzie o godz. 17.00.

12. W biurze parafialnym przyjmujemy jeszcze w tym tygodniu wymienianki całoroczne. W przyszłą niedzielę rozpocznie się nowy cykl wymienianek za zmarłych. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

13. Msza św. dla wspólnoty Więcborskie Rykotki zostanie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy także wszystkich przyjaciół i sympatyków.

14. Pan Bóg powołał do siebie śp. Łukasza Morusiewicza z Suchorączka. Jego pogrzeb we wtorek o godz. 13.00. Różaniec w intencji zmarłego u Sióstr w poniedziałek o 18.15 i w kaplicy przedpogrzebowej przed pogrzebem.