21 lipca 2019

XVI Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w biurze parafialnym, za ofiary składane dzisiaj na tacę.

2. Msza św. dla Wspólnoty Więcborskie Rykotki odprawiona będzie dzisiaj o godz. 15.00. Zapraszamy do udziału.

3. Czwartkowy różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych prosimy, aby poprowadziła Róża Matki Bożej Szkaplerznej.

4. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i wszystkich podróżujących. Po Mszy św. wieczornej przed kościołem będziemy święcić nasze pojazdy. Ofiary zbierane podczas święcenia przeznaczone są, jak co roku, na rzecz fundacji „Miva – Polska”, która zakupuje pojazdy dla polskich misjonarzy.

5. Bardzo serdecznie prosimy osoby, które chciałyby poczęstować obiadem pielgrzymów zdążających na Jasną Górę o zgłaszanie się w biurze parafialnym. Pielgrzymka będzie przechodzić przez Więcbork w piątek, 2 sierpnia o godz. 12.00. Wcześniej – około 10.20 zatrzyma się na postój w Zbożu.

6. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Więcborku informuje, że od 1 lipca można składać w formie elektronicznej wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego 500+ i świadczenia „Dobry Start” (tzw. 300+). Szczegółowe informacje na stronie internetowej Placówki (www.mgopswiecbork.pl). Wnioski w formie papierowej można składać od 1 sierpnia.

7. Zachęcamy do lektury nowego numeru Przewodnika Katolickiego.

8. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii oraz parafianom udającym się na wypoczynek życzymy dużo słońca, pogody ducha i szczęśliwego powrotu do domu.