26 stycznia 2020

III NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w biurze parafialnym, za ofiary składane podczas kolędowania. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
  2. Biuro parafialne, ze względu na kolędę w tym tygodniu będzie czynne we wtorek i czwartek od 9.30 do 11.00, oraz w pilnych sprawach w środę, piątek i sobotę bezpośrednio po Mszy św.
  3. Msza św. wieczorna od poniedziałku do piątku do 3-go lutego włącznie odprawiana będzie o godz. 15.00. Od 4-go lutego powracamy do godz. 17.00.

4. Wszystkie dzieci chętne do śpiewu zapraszamy na próbę scholi w czwartek o godz. 16.00 w salce pod plebanią.

5. W tygodniu przypada I sobota miesiąca, ale z racji kolędy do chorych udamy się dopiero w przyszłym tygodniu. Ks. Maciej i ksiądz proboszcz odwiedzą swoich chorych w sobotę, 8 lutego, ksiądz Łukasz chorych z I soboty miesiąca, czyli chorych z Więcborka i ze Zboża odwiedzi w piątek, 7 lutego, a pozostałych swoich chorych w sobotę, 8 lutego.

6. W przyszłą niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego. Na Mszę św. przynosimy gromnice. Poświęcenie gromnic dzieciom pierwszokomunijnym w przyszłą niedzielę o godz. 12.15. Ofiarami składanymi do skarbonki za ławkami będziemy mogli wesprzeć zakony klauzurowe.

7. Osoby, które planują zawrzeć sakramentalne małżeństwo, a nie mają zaświadczenia o ukończeniu katechezy przedmałżeńskiej zapraszamy do skorzystania z katechez przedślubnych w parafii Świętej Trójcy w Bydgoszczy. Pierwsze spotkanie 20 lutego 2020 o godz. 18.30. Szczegóły na stronie internetowej diecezji. Zgłaszać można się telefonicznie 509 340 693 lub email: rodziny@diecezja.bydgoszcz.pl

8. Zachęcamy do lektury nowego numeru Przewodnika Katolickiego.

9. Plan kolędy na najbliższe dni jest następujący:

27 stycznia PONIEDZIAŁEK

Kapłan I: ul. Wojska Polskiego 6

Kapłan II: ul. Starodworcowa – początek od starego Dworca

Kapłan III: ul. Ignacego Krasickiego

28 stycznia WTOREK

Kapłan I: ul. Wierzbowa  i Kwiatowa

Kapłan II: Dworzec i następnie Świerkowa

Kapłan III:ul. Gdańska – numery nieparzyste od numeru 3 do 21

29 stycznia ŚRODA

Kapłan I: ul. Gdańska – numery nieparzyste od 23 do 25 i  numery parzyste od 34 do 24

Kapłan II: ul. Gdańska – numery parzyste od 2 do 6 i ul. Krótka – blok i ul. Korczaka – Domy Dziecka

Kapłan III: ul. Gdańska – numery parzyste od 8 do 22

30 stycznia CZWARTEK

Kapłan I: ul. Brzozowa

Kapłan II: ul. Lipowa

Kapłan III: ul. Na Skarpie

31 stycznia PIĄTEK

Kapłan I: ul. Powstańców Wlkp. 11 i 13

Kapłan II: ul. Powstańców Wlkp. 15 i 17 i ul. Kasztanowa

Kapłan III:  ul. Powstańców Wlkp. blok 7 i 9  cały

1 lutego SOBOTA

Kapłan I: ul. Krajeńska od strony ul. Gdańskiej i Kazimierza Wielkiego

Kapłan II: ul. Kazimierza Odnowiciela, Szlaku Bursztynowego, Leszka Czarnego i Leszka Białego

Kapłan III: ul. Chrobrego i Krzywoustego

3 lutego PONIEDZIAŁEK

Kapłan I: ul. Łokietka i B. Śmiałego

Kapłan II: ul. Pomorska i ul. Krajeńska (od strony Szlaku Bursztynowego)

Kolędę rozpoczynamy o 15.30, w sobotę o godz. 10.00.