29 listopada 2020

I NIEDZIELA ADWENTU

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w biurze parafialnym. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i wpłacane konto parafii.
  2. Rozpoczęliśmy czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela – Adwent. Dzisiaj, zgodnie z tradycją podczas każdej Mszy św. święcimy opłatki na stół wigilijny. Siostra Agnieszka przygotowała sianko na stół wigilijny. Można się w nie zaopatrzyć u ministrantów przed kościołem lub w zakrystii.
  3. Roraty w naszej parafii będą odbywały się od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy na Msze Świętą roratnią także w soboty o godzinie 7.00 rano. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.
  4. Czwartkowy różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych oraz misyjnych prosimy, aby odmówić w domach.
  5. W tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Ze względu na epidemię nie odwiedzimy chorych z komunią św. W poważnych przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny.
  6. Msza św. dziękczynna w intencji pszczelarzy i ich rodzin zostanie odprawiona w przyszły poniedziałek, 7 grudnia o godz. 17.00.
  7. Poświęcone dzisiaj opłatki oraz Świece Caritas można nabywać w biurze parafialnym. Kupując świece wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece po 15 zł, małe po 6 zł.
  8. Dziękujemy osobom, które w trosce o innych pamiętają o obowiązku zakrywania nosa i ust podczas obecności w kościele. Przypominamy, że w naszym kościele może przebywać maksymalnie 20 osób. Prosimy przy wejściu zabierać ze sobą kartę z numerem, a przy wyjściu odłożyć ją na miejsce. Karty są po każdej Mszy św. dezynfekowane. W kaplicy w Zbożu może przebywać 7 osób. Msze św. w kaplicy sióstr i kaplicy szpitalnej odbywają się bez udziału wiernych z zewnątrz. Ksiądz Biskup podtrzymuje dyspensę obowiązku od uczestnictwa we Mszy św.
  9. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Przewodnika Katolickiego z modlitewnikiem na grudzień.