22 stycznia 2023

III NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w tym tygodniu złożyli ofiary w biurze parafialnym. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wpłacone na konto parafii.

2. W związku obchodami 103. Rocznicy powrotu Więcborka do granic RP Burmistrz Więcborka zaprasza na uroczystości, które odbędą się dzisiaj (w niedzielę) – o godz. 10.30 na Placu Jana Pawła II złożenie kwiatów od pomnikiem Orła Białego i o godz. 11.00 w naszym kościele Msza św. w intencji Ojczyzny.

3. Przypominamy, że względu na kolędę, Msze św. w naszym kościele od poniedziałku do piątku aż do 1 lutego włącznie odprawiane są o godz. 9.00 i 15.00.

4. Z radością informujemy, że nasz kleryk, Dominik, przygotowujący się do kapłaństwa, otrzyma dzisiaj (w niedzielę) posługę lektoratu. Otoczmy go naszą serdeczna modlitwą.

5. Biuro Parafialne w tym tygodniu ze względu na kolędę będzie czynne we wtorek i czwartek od 9.30 do 11.00 oraz w pilnych sprawach bezpośrednio po Mszy św.

6. W przyszłą sobotę i niedzielę, członkowie i wolontariusze Zakonu św. Łazarza, po Mszach świętych będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt kalendarza-cegiełki wynosi 50 złotych. Zachęcamy do wsparcia.

7. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Przewodnika Katolickiego.

8. Pan Bóg powołał do siebie z naszej rodziny parafialnej Krystynę Bonkowską (lat77) z Wituni i Alojzego Berendt (lat 87) z ul. Strzeleckiej, Dominikę Kądziela (lat 95) z ul. Pocztowej oraz Eugeniusza Pronobis (lat 86) z BoWiD-u, jego pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.