renowacja ołtarza – nasi patronowie z obrazu

przez | 15 grudnia 2012

św. Apostołowie Szymon i Juda z Chrystusem

Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz to nasi patronowie przedstawieni na obrazie olejnym, który się znajduje na zwieńczeniu ołtarza poniżej “Oka Boga” i rzeźby św. Michała Archanioła. Obraz również został poddany konserwacji. Odzyskał naturalnie żywe kolory. Ciekawostką jest broda jednego z apostołów (po lewej) – przed renowacją była dłuższa, jednak okazało się iż na pierwotnym obrazie broda była krótsza. Prawdopodobnie w okresie późniejszym być może ją wydłużono – chyba że rośnie. To jednak będzie można sprawdzić za następne 100 lat, ale już bez nas. Po prawej stronie wizerunek – twarz Jezusa, a nie jak i ja sądziłem ten trzeci, nieznany.

Patrząc na zwieńczenia ołtarza módlmy się słowami: Boże Wielki, Święty Michale Archaniele, święci Apostołowie Szymonie i Judo Tadeuszu i ty Jezu, bądźcie z nami więcborczanami na wieki, wieków Amen . Na pewno nas usłyszą i wysłuchają.

Kategoria: Bez kategorii