Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.

przez | 11 listopada 2015

11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918) została odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. We mszy uczestniczyli zaproszeni goście – władze naszego miasta, powiatu i województwa, poczty sztandarowe, młodzież, nasz chór i orkiestra. Następnie młodzież szkół średnich zaprezentowała się w programie słowno-muzycznym – wspominaliśmy historyczne wydarzenia i śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.  Po uroczystości wręczono nagrody związane z zakończeniem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej (nagrodzeni zostali m.in. ks. proboszcz Adam Kątny, burmistrz Waldemar Kuszewski, przewodnicząca Rady Miejskiej w Wiecborku – p.Grażyna Witczak).  Poniżej krótka fotorelacja z uroczystości.