Modlitwa o pokój

przez | 4 września 2013

ZAPRASZAMY W SOBOTĘ 7 WRZEŚNIA DO NASZEJ ŚWIĄTYNI  !

Rozważanie Ojca Świętego Franciszka przed modlitwą „Anioł Pański” 1.09.2013          papiefranciszek

W dniu dzisiejszym, Drodzy Bracia i Siostry, chciałbym wyrazić krzyk, wznoszący się z rosnącym niepokojem z każdego zakątka ziemi, z każdego narodu, z serca każdego człowieka, z jednej wielkiej rodziny, jaką jest ludzkość: jest to wołanie o pokój.     To jest wołanie z mocą: chcemy świata pokojowego, chcemy być ludźmi pokoju, chcemy, aby w tym naszym społeczeństwie, dręczonym podziałami i konfliktami, zapanował pokój; nigdy więcej wojny! Nigdy więcej wojny! Pokój jest zbyt cennym darem – trzeba go szerzyć i chronić.   Szczególnym cierpieniem i niepokojem przejmują mnie jakże liczne sytuacje konfliktów występujących na naszej ziemi, a w tych dniach moje serce jest do głębi zranione przez to, co dzieje się w Syrii, i zatrwożone z powodu dramatycznego rozwoju wydarzeń, jaki się zapowiada.   Zwracam się ze zdecydowanym apelem o pokój, apelem, który płynie z głębi mojego serca!    Dlatego, Bracia i Siostry, postanowiłem ogłosić w całym Kościele dzień 7 września, wigilię święta Narodzenia Maryi, Królowej Pokoju, dniem postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie, i także zapraszam, aby przyłączyli się do tej inicjatywy, w sposób, jaki uznają za najbardziej odpowiedni, bracia chrześcijanie niekatolicy, osoby wyznające inne religie oraz ludzie dobrej woli.

     Również i my pragniemy odpowiedzieć na ten apel Ojca Świętego. Dlatego zapraszamy wszystkich w sobotę 7 września na wspólne modlitewne czuwanie w naszym kościele parafialnym na godzinę 19.00.  Postarajmy się również w miarę możliwości podjąć w tym dniu post, o który prosił nas Ojciec Święty Franciszek.

 

Kategoria: Bez kategorii