Ogłoszenia , intencje

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

21 kwietnia 2019

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. Wszystkim Drogim Parafianom oraz Gościom składamy serdeczne życzenia Świąteczne. Niech Zmartwychwstały Pan obficie wszystkim nam Błogosławi!

  2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w tym tygodniu składali ofiary w biurze parafialnym. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę oraz te przeznaczone na kwiaty. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie i czynny udział w liturgii Triduum Paschalnego, dziękuję za dekoracje w kościele, za ułożenie kiatów oraz za uporządkowanie terenu przy kościele i plebanii. Dzisiaj i jutro, w drugi dzień Świąt Msze święte według porządku niedzielnego. Jutro zbiórka do puszek na KUL.

  3. Do przyszłej niedzieli trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, w związku z tym w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  4. Czwartkowy różaniec w intencji powołań prosimy, by poprowadziła Róża św. Józefa.

  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo, podczas którego odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 przybliżą nam prawdę o Bożym Miłosierdziu zostanie odprawione o 16.30. Serdecznie zapraszamy. Jest to święto patronalne Caritas. Tego dnia zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Bydgoskiej. O jej przeprowadzenie prosimy Parafialny Zespół Caritas. Bóg zapłać za zwrócone pełne Torby Miłosierdzia. Puste można jeszcze odbierać w biurze parafialnym lub zakrystii.

  6. Wspólnota niepełnosprawnych i ich przyjaciół Więcborskie Rykotki zaprasza na Mszę św., która będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Więcborskie Rykotki serdecznie dziękują wszystkim, którzy złożyli ofiary otrzymując wielkanocną palmę. Wspólnota pragnie podziękować także wszystkim swoim przyjaciołom, szczególnie paniom z koła hafciarek „Igłą Malowane” za pomoc w przygotowaniu palm. Bóg zapłać.

  7. Zachęcamy do lektury nowego numeru Przewodnika Katolickiego. Dzisiaj numer z modlitewnikiem na maj.

  8. XXV Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Bydgoszczy w dniach od 26 do 28 kwietnia. Bliższe informacje na plakacie.

APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
PO POŻARZE KATEDRY NOTRE-DAME W PARYŻU

 

 Ludzie na całym świecie z przerażeniem obserwowali zatrważający obraz płonącej katedry Notre-Dame w Paryżu.

Przez wiele godzin ważyły się losy serca Paryża, serca Francji i serca Europy. Poważnie zniszczona, ale ocalona paryska katedra, zjednoczyła w bólu i smutku miliony ludzi na całym świecie. Dziś jednoczy także nas, Polaków, w inicjatywa wsparcia odbudowy katedry Notre-Dame, r ozumianej nie tylko jako symbol bezcennego dziedzictwa kulturowego Europy, ale również jako symbol chrześcijańskich wartości.

Zwracam się więc najpierw do wszystkich Polaków z apelem o pomoc materialną w odbudowie katedry, którą przekażemy za pośrednictwem akcji sms-owej oraz przez dobrowolne wpłaty na konto Caritas Polska, począwszy od Wielkiej Środy.

Zwracam się również do wszystkich ochrzczonych, zwłaszcza do tych, którzy w ostatnich latach zapomnieli o swoim chrześcijańskim powołaniu, aby na nowo odkryli Chrystusa i stali się Jego odważnymi świadkami.

W paschalnym czasie przechodzenia z Chrystusem ze smutku do radości, z rozpaczy do nadziei, ze śmierci do życia, z serca błogosławię,

                                                                      

STANISŁAW GĄDECKI

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów
Europy (CCEE)