Ogłoszenia , intencje

21 kwietnia 2019

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Wszystkim Drogim Parafianom oraz Gościom składamy serdeczne życzenia Świąteczne. Niech Zmartwychwstały Pan obficie wszystkim nam Błogosławi!

2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w tym tygodniu składali ofiary w biurze parafialnym. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę oraz te przeznaczone na kwiaty. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie i czynny udział w liturgii Triduum Paschalnego, dziękuję za dekoracje w kościele, za ułożenie kiatów oraz za uporządkowanie terenu przy kościele i plebanii. Dzisiaj i jutro, w drugi dzień Świąt Msze święte według porządku niedzielnego. Jutro zbiórka do puszek na KUL.

3. Do przyszłej niedzieli trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, w związku z tym w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Czwartkowy różaniec w intencji powołań prosimy, by poprowadziła Róża św. Józefa.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo, podczas którego odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 przybliżą nam prawdę o Bożym Miłosierdziu zostanie odprawione o 16.30. Serdecznie zapraszamy. Jest to święto patronalne Caritas. Tego dnia zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Bydgoskiej. O jej przeprowadzenie prosimy Parafialny Zespół Caritas. Bóg zapłać za zwrócone pełne Torby Miłosierdzia. Puste można jeszcze odbierać w biurze parafialnym lub zakrystii.

6. Wspólnota niepełnosprawnych i ich przyjaciół Więcborskie Rykotki zaprasza na Mszę św., która będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Więcborskie Rykotki serdecznie dziękują wszystkim, którzy złożyli ofiary otrzymując wielkanocną palmę. Wspólnota pragnie podziękować także wszystkim swoim przyjaciołom, szczególnie paniom z koła hafciarek „Igłą Malowane” za pomoc w przygotowaniu palm. Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do lektury nowego numeru Przewodnika Katolickiego. Dzisiaj numer z modlitewnikiem na maj.

8. XXV Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Bydgoszczy w dniach od 26 do 28 kwietnia. Bliższe informacje na plakacie.

APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
PO POŻARZE KATEDRY NOTRE-DAME W PARYŻU

Ludzie na całym świecie z przerażeniem obserwowali zatrważający obraz płonącej katedry Notre-Dame w Paryżu.

Przez wiele godzin ważyły się losy serca Paryża, serca Francji i serca Europy. Poważnie zniszczona, ale ocalona paryska katedra, zjednoczyła w bólu i smutku miliony ludzi na całym świecie. Dziś jednoczy także nas, Polaków, w inicjatywa wsparcia odbudowy katedry Notre-Dame, r ozumianej nie tylko jako symbol bezcennego dziedzictwa kulturowego Europy, ale również jako symbol chrześcijańskich wartości.

Zwracam się więc najpierw do wszystkich Polaków z apelem o pomoc materialną w odbudowie katedry, którą przekażemy za pośrednictwem akcji sms-owej oraz przez dobrowolne wpłaty na konto Caritas Polska, począwszy od Wielkiej Środy.

Zwracam się również do wszystkich ochrzczonych, zwłaszcza do tych, którzy w ostatnich latach zapomnieli o swoim chrześcijańskim powołaniu, aby na nowo odkryli Chrystusa i stali się Jego odważnymi świadkami.

W paschalnym czasie przechodzenia z Chrystusem ze smutku do radości, z rozpaczy do nadziei, ze śmierci do życia, z serca błogosławię,

STANISŁAW GĄDECKI

Arcybiskup Metropolita Poznański