Bóg jest miłością – wybrał MAJ

Edyta Geppert-Zamiast-Sopot 1996,muz.W.Korcz,sl.M.Czapinska

św. Jan Paweł II i dzieci

List do Boga

Justyna Steczkowska – Ave Maria – Koncert Dziękczynny, Nabożeństwa majowe 2010

Polscy artyści – 8  błogosławieństw. W nagraniu udział wzięli: Anna Maria Jopek, Natalia Kukulska, Kasia Stankiewicz, Robert Amirian, Joszko Broda, Grzegorz Markowski, Czesław Niemen, Ryszard Rynkowski i Mietek 

Dżem – polski zespół grający muzykę z pogranicza rocka i bluesa założony w 1973 roku przez braci Adama i Beno Otrębów oraz Pawła Bergera. Zaliczany do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej. W grudniu 1973 roku do zespołu dołączył wokalista Ryszard Riedel, a następnie w 1978 roku – gitarzysta Jerzy Styczyński. W drugiej połowie lat 80. Ryszard Riedel stopniowo oddalał się od zespołu popadając w nałóg narkotykowy.  30 lipca 1994 roku Ryszard Riedel zmarł w szpitalu na zawał serca.To jego modlitwa.

Scorpions – Zespół, który działa na rockowej scenie od ponad 30 lat , ma na koncie 20 albumów, które sprzedały się w liczbie ponad 60-milionów egzemplarzy, zagrał ponad 4500 koncertów na całym świecie.Zespół, który w latach 70. elektryzował słuchaczy potężnym i pełnym finezji hard-rockiem, w latach 80-tych podbił świat rocka i heavy metalu takimi hitami jak Rock You Like A Hurricane,Blackout, czy The Zoo, jednocześnie zyskując sobie uznanie piękniejszej płci słynnymi balladami Still Loving You, czy When The Smoke Is Going Down, a w latach 90-tych megahitem Wind Of Change wkroczył również w muzyczny świat gospodyń domowych. W XXI wieku Scorpions nadal działają i mają się świetnie, wciąż są aktywni i nagrywają pełne rockowej ikry płyty. Ave Maria no Moro z koncertu w Meksyku z 1994 roku.To ich modlitwa do Matki.

śpiewaj z nami:

na skraju miasta – trzy wzgórza – na wzgórzach kłosy – a polne róże
wzgórze porosły i ku figurze – wspięły się
w zielonym słoju – dumne lilije – w szczerbatym dzbanie – wysmukłe szyje
wonnych goździków – i georginie – i białe bzy
w kwietnej powodzi – w morzu zieleni – Ona tkwi
i do Niej codziennie – Więcborczanie szli
a żeby zły los ich dom omijał
oni śpiewali – „Ave Maria”
a żeby zły los ich dom omijał
oni śpiewali – „Ave Maria” „Ave Maria”
bolesna twarz wśród rys i pęknięć
więc śpiewać trzeba jak najpiękniej
„Ave Maria”
a żeby zły los ich dom omijał
oni śpiewali „Ave Maria”
a żeby zły los ich dom omijał
oni śpiewali „Ave Maria„
„Ave Maria” , „Ave Maria”
choć wszystko nieuchronnie mija wszyscy głośno śpiewajmy
„Ave Maria”

FILIPINKI – rok 1964 – jedna z polskich wersji tego utworu

 Bułat Okudżawa – Rosyjski  bard. W poezji Okudżawy dominuje klimat zadumy, smutku, refleksji nad ludzkim losem. Częstym motywem jest wojna, jednak bywa ona zazwyczaj jedynie tłem dla egzystencjalnych rozważań, najważniejszym tematem jest bowiem dramat jednostki zmagającej się z życiem.  Był blisko związany z Agnieszką Osiecką. To jego modlitwa.

 

Tadeusz Nalepa – (ur. 26 sierpnia 1943  zm. 4 marca 2007 ) – polski kompozytor, gitarzysta, wokalista, i autor tekstów.To jego modlitwa.

Modlitwa Polskiego Żołnierza (Pierwsza z własną melodią pieśń żołnierska z II wojny światowej. Narodziła się w październiku 1939 r. w obozie internowanych żołnierzy polskich w miejscowości Bals, na terenie Rumuni. Autor przedarł się do tworzącej się Armii Polskiej we Francji, następnie do Wielkiej Brytanii. Modlitwa obozowa dotarła do okupowanego kraju za pośrednictwem tzw. „cichociemnych” – skoczków spadochronowych – gdzie cokolwiek przerobiona nosiła tytuły Modlitwa AK, Modlitwa żołnierza tułacza lub Modlitwa partyzancka. Zyskała szeroki rozgłos, śpiewały ją wszystkie formacje Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Zgrupowania kresowe AK śpiewały w drugiej zwrotce: „Znad Warty, Wisły, Niemna, Sanu…”To ich modlitwa.

Modlitwa o wschodzie słońca – Kaczmarski, Gintrowski, Łapiński (Debiutował w 1976 roku na przeglądzie w warszawskiej Riwierze. Niedługo później, w 1979 roku, wspólnie z Jackiem Kaczmarskim i Zbigniewem Łapińskim stworzyli trio i przygotowali program poetycki Mury. Tytułowa piosenka programu, Mury– stała się nieformalnym hymnem “Solidarności” i symbolem walki z reżimem komunistycznym.) To ich modlitwa.

Piotr Rubik – Psałterz Wrześniowy – oratorium z 2006 roku ze słowami Zbigniewa Książka i muzyką skomponowaną przez Piotra Rubika, które jest trzecią i ostatnią częścią, powstałego Tryptyku Świętokrzyskiego. Tematami Psałterza Wrześniowego są: sens wiary, znaczenie zła na świecie, bieda, nadzieja i miłość. To tylko jeden z utworów Psałterza Wrześniowego jest tylko miłość i nadzieja.

Luciano Pavarotti (ur. 12 października 1935 w, zm. 6 września 2007 ) – włoski śpiewak operowy (tenor liryczny). Uważany za jednego z najwybitniejszych śpiewaków XX  –  śpiewa utwór Ave Maria (autor Franz Peter Schubert  ur. 31 stycznia 1797 , zm. 19 listopada 1828 w Wiedniu) – austriacki kompozytor, prekursor romantyzmu w muzyce.)