Części ołtarzy bocznych już po konserwacji.

przez | 4 marca 2016

Górne części ołtarzy bocznych już powróciły do naszej parafii. Odzyskały dawną świetność w tym też i kolorystykę, która jest zgodna z kolorami jakie były na początku powstania ołtarzy bocznych. Ustalono to na podstawie zeskrobania późniejszych elementów farby. Na zdjęciu pokazano górny element ołtarza bocznego, jest to element potocznie zwany wazą. Jak widać w kolorze odcieni czerwieni, pokryty złotem i srebrem. Wszystkie elementy górne ołtarzy bocznych zmagazynowano na plebanii. Są zapakowane i zabezpieczone przed zniszczeniem. Ich montaż będzie możliwy po dokonaniu konserwacji pozostałych elementów ołtarzy. Planuje się iż ołtarz boczny prawy – z Chrystusem będzie w całości gotowy na koniec roku. Jednak to zależy od pozyskania środków z Urzędu Marszałkowskiego i Konserwatora  Zabytków, a jest to kwota 150 000 zł. Może uda się to na Boże Narodzenie 2016.   W piątek 4 marca dokonano protokólarnego odbioru prac konserwatorskich tego etapu. Odbioru w obecności wykonawcy robót pani Aliny Barłomiejus – Samołyk, proboszcza Adama Kątnego i mojej osoby dokonała pani Lucyna Lipkowska przedstawiciel WKZ delegatura w Bydgoszczy.

Poniżej: niektóre elementy  ołtarza  po konserwacji ,oraz komisja odbiorowa w tle ołtarz w elementach bez Proboszcza – jest jak zwykle skromny a ja robię fotkę. Z Panem Bogiem do następnego razu !

Opublikował: MAJ

oltarzboczny2016

odbior